'  |   Šokių dieną „Sodauto“ poros suksis ir vidudienį: skelbiamas papildomas koncertas.

Galimybę išvysti vieną iš spalvingiausių jubiliejinės Dainų šventės renginių – Šokių dienos koncertą „Sodauto“ – šių metų Dainų šventės organizatoriai suteiks net du kartus. Sparčiai mažėjant bilietų į vakarinį koncertą, liepos 5 dieną, šeštadienį, 12 valandą Lietuvos futbolo federacijos stadione skelbiamas antrasis šokėjų pasirodymas. Jame ypač laukiama šeimų, taip pat norinčių išvysti pasirodymą mažesne kaina – šiandien pradedama prekiauti bilietais į renginį, jie kainuos perpus mažiau nei į vakarinį pasirodymą – vos nuo 10 litų.

„Džiaugiamės tokiu dideliu susidomėjimu Dainų šventės renginiais. Nenuostabu, kad perkėlus Šokių dieną į naują vietą, netruko paaiškėti, kad čia netilps visi norintys išvysti šį itin daug emocijų ir spalvų dovanojantį reginį. Tad skubame skelbti ir dieninį pasirodymą, kviečiame į jį net ir tuos, kurie neplanavo apsilankyti – kadangi koncertas vyks per patį vidudienį, jį galės išvysti ir šeimos su vaikais, ir vyresnio amžiaus žiūrovai, kuriems vakarinis pasirodymo laikas tiesiog buvo nepatogus. Tik kviečiame pasirūpinti galvos apdangalais“, – sako Dainų šventės vadovas Saulius Liausa.

Daugiau nei 7,5 tūkstančių šokėjų, spalvingi tautiniai drabužiai, nuotaikinga muzika ir įspūdingos šokėjų kompozicijos – tokią dovaną šalies šokio mėgėjams rengia Dainų šventės organizatoriai. Renginio temą atskleis specialiai sukurti vaizdo siužetai, o renginys neapsieis be seniai pamėgtų šokių „Gyvataras“, „Subatėlė“ bei „Pūtė vėjas“. Šventės kulminacija taps daugeliui puikiai žinomas suktinis „Bitute pilkoji“, kurį šoks visi septyni su puse tūkstančio dalyvių.

Šiais metais Šokių dienos organizatoriai žiūrovams pristatys ir savitą namų temos interpretaciją. Ją atskleis išskirtinės kompozicijos – šokėjų tarsi „piešiami“ korio, sodo, namo, verpstės bei kiti aktualūs motyvai, pasakojantys apie namus ir neatskiriamą jų dalį – sodą.

Renginio programą sudarys „Prologas“, kuriame atsirasis valstybės ir šeimos kūrimo temos užuomazgos, dar penkios dalys, susijusios su gyvenimo ciklu, šeimos istorija, ir „Finalas“, kai visi sugrįš į namus. Prieš kiekvieną dalį bus rodomas trumpas jos idėją atskleisiantis vaizdo siužetas ir skaitomi Šokių dienos režisieriaus Gintaro Zarecko sukurti tekstai. Iš viso Šokių dieną bus pristatyti 26 baletmeisterių darbai. Kartu su visiškai naujais, šiai šventei sukurtais kūriniais, bus atliekami ir lietuvių tautinio šokio patriarchu laikomo profesoriaus Juozo Lingio šokiai, jau nuo 1950 metų šokami daugelyje Lietuvos šokių švenčių.

Reginys pasiūlys unikalių kūrinių: dalį naujai sukurtos muzikos įrašė patys jos kūrėjai – kompozitorė Zita Bružaitė, Nijolė Sinkevičiūtė bei daugybe instrumentų grojantis Skirmantas Sasnauskas. Beveik visuose jų kūriniuose susijungs etnografinio ansamblio, styginių kvarteto bei džiazo muzikantų įrašai.

Jubiliejinėje Dainų šventėje dalyvaus ir rekordinis išeivių lietuvių šokių grupių skaičius – į šokių Šokių dieną planuoja atvykti šokių grupės iš 11 šalių: JAV, Kanados, Urugvajaus, Argentinos, Australijos, Švedijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Lenkijos, Latvijos ir Rusijos. Didžiausias šokėjų būrys – iš Lietuvos.

Bilietai į Šokių dienos dieninį renginį jau parduodami visose „Ticketpro“ kasose ir internetu. Jų kaina – nuo 10 iki 75 litų.