Pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertas


„Vario audra“

Liepos 5 d. 17 val. Kalnų parkas

Kalnų parką pripildys varinių dūdų garsai. Jungtinis šimto kolektyvų – nuo vaikų ir jaunimo iki suaugusiųjų – pučiamųjų instrumentų orkestras atliks populiarius Lietuvos kompozitorių kūrinius. Į atskirus orkestrus susiburs saksofonininkai ir trombonininkai. Juos keis skambus ir didingas karinių pučiamųjų instrumentų orkestrų pasirodymas. Gaivalinga „Vario audra“ įsuks visus žiūrovus, priversdama juos dainuoti ir siausti kartu su geriausiais pūtikais, būgnininkais ir šokėjomis. Koncertas prasidės tarsi ramiu vėjo gūsiu, kuris laipsniškai peraugs į neregėtą stichiją, ataidėdamas Kristijono Donelaičio „Metus“, nukeldamas žiūrovą į senosios sostinės Trakų pilies menes ir grąžindamas į veržlų šiuolaikinio miesto ritmą.

„Vario audrą“ Kalnų parke kels ir saksofonų, būgnų bei tūbų orkestrai

Jau liepos 5 dieną Vilniaus kalvomis praūš vario dūdų audra – Kalnų parke vyks vienas siautulingiausių jubiliejinės Dainų šventės renginių – pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertas. Čia susirinkusius džiugins ir pirmą kartą Dainų šventėje dalyvausiantys būgnų, tūbų bei saksofonų orkestrai. Žaismingumo šventei suteiks jaunieji šokėjai. Simbolinę reginio reikšmę atskleis paukščių skrydžio virš Lietuvos idėja: sparnuočiai pakils pamaryje ir aplankys visus šalies regionus, kol galiausiai nusileis Vilniuje. Koncertą vainikuos visų – atlikėjų ir žiūrovų – atliekama kompozicija „Šokim, grokim ir dainuokim“, kurioje skambės temos iš gerai žinomų dainų „Trys milijonai“, „Kregždutės“ ir „Mūsų dienos kaip šventė“.

„Kurdami Vario audrą norėjome maksimaliai pristatyti pučiamųjų instrumentų galimybes. Tad džiaugiamės, kad šventėje pasirodys ir atskirų instrumentų orkestrai, pademonstruosime įspūdingas orkestrų defiliadas arba marširavimo pasirodymus, kurie Lietuvoje pastaraisiais metais sparčiai tobulėja. Šiam tikslui net pasikvietėme specialistus iš JAV, kurie apmoko mūsų muzikantus“, – sako pučiamųjų instrumentų orkestrų koncerto „Vario audra“ kūrybinės grupės vadovas Remigijus Vilys. Jo teigimu, „Vario audros“ koncertu domisi ir tokių itin aukštos orkestrinės kultūros šalių kaip Olandija, Didžioji Britanija, Šveicarija, taip pat Latvijos, Estijos muzikos mėgėjai ir specialistai.

„Koncertą pradės iš visų pusių į Kalnų parko estradą sueisiantys profesionalūs orkestrai iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Palangos ir kitų Lietuvos miestų. Jie sukels tikrą audrą, o šventės dalis vienys šokėjos, įkūnysiančios paukštes, kurios „neš“ kiekvieną, atlikėją ir žiūrovą, vario audros garsais per visą Lietuvą“, – pasakoja koncerto režisierius Vygantas Kazlauskas.

Kiekvienas regionas atliks jo savitumą ir originalumą atskleisiančią trijų arba keturių kūrinių programą, specialius šokėjų pasirodymus. Regionų ypatybes atspindės ir jų drabužiai, pavyzdžiui, Žemaitijos ir Auštaitijos regionų pasirodymų metu bus dėvimi stilizuoti liaudies kostiumai. Koncerto metu bus pristatyta per dešimt naujų kūrinių.

„Vario audros“ koncertas sujungs ir netikėtus žanrus, įtrauks šių metų Dainų šventės temas. 300-ųjų Kristijono Donelaičio gimimo metinių proga Pamario krašto atlikėjai atliks Kazio Daugėlos kompoziciją pagal poemą „Metai“. Žemaitijos ir Suvalkijos orkestrai gros populiarių ir liaudies dainų aranžuotes. Vilniaus krašto muzikantai atliks Valdo Stanaičio siuitą, jos metu bus šokami istoriniai šokiai, taip pat pasirodys karietos su žirgais.

„Koncerto žiūrovus turėtų maloniai nustebinti jungtinis Šiaulių ir Panevėžio mušamųjų instrumentų orkestras – jie gros ir įprastais ritminiais instrumentais, ir statinėmis, o šokėjos važinės su riedžiais. Kalnų parko estrada bus dekoruota burėmis“, – koncerto subtilybes atskleidė V. Kazlauskas. Koncertui rengiasi 30 dirigentų, daugiau kaip tūkstantis muzikantų, 420 šokėjų, taip pat Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinis ansamblis „Jazz Island“, jaunasis dainininkas Ovidijus Astrauskas ir kiti atlikėjai.

Bilietus į pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertą ir kitus Dainų šventės renginius jau galima įsigyti „Ticketpro“ kasose ir internetu. Bilietai į „Vario audros“ koncertą kainuoja nuo 20 litų. Nemažai jų jau rezervuota – renginiais ypač domisi užsienio svečiai, todėl norintys pasirinkti patogesnes vietas kviečiami pasirūpinti bilietais iš anksto. „Vario audros“ koncertas į Dainų šventės programą įtrauktas 2003 metais.

Pučiamųjų instrumentų orkestrų koncerto „Vario audra“ programa

Dainų dienos pučiamųjų orkestrų programa

Apžiūrų grafikas

Pučiamųjų instrumentų orkestrų koncerto „Vario audra“ repeticijų grafikas (Kalnų parkas)