'  |   ,,LT IDENTITY” parodoje supažindins su tautinio kostiumo interpretacijomis.

Žinomos  šalies dizainerės Jolanta Rimkutė ir Ieva Ševiakovaitė bendradarbiaudamos su Lietuvos liaudies kultūros centru šią vasarą vyksiančiai Dainų šventei kuria tautinio drabužio įkvėptą kolekciją. Kolekcijos modelius jau galima pamatyti gegužės 5–11 dienomis vykstančioje ,,Dizaino savaitėje”, parodoje ,,Čia mano namai”.

Gegužės 5 d., pirmadienį, 18.30 val., Užupio menų inkubatoriuje (Užupio g. 2A) vyks parodos atidarymas.

Tradicinį tautinį kostiumą ir modernias mados tendencijas jungiančioje kolekcijoje atgaivinami nepelnytai pamiršti lietuvių tautinio kostiumo atributai: raštuoti audiniai, simbolinę reikšmę turinti ornamentika, netikėti ir ryškūs spalvų deriniai. „Nesiruošiame kartoti XIX a. kostiumo ir jo silueto, mums įdomu, ką galėtume šiems laikams pritaikyti, – tai spalvų deriniai ir raštų ornamentai. Tradiciniame kostiume naudota daug faktūrų ir spalvų,  ryškių jų derinių, kontrastų – nuo grubaus iki be galo švelnaus, būta labai subtilių siuvinėjimų“, – vardija Jolanta Rimkutė. Kolekcijoje derinamos senosios tradicijos ir naujosios technologijos: naudojami grafiniai sprendimai, modernizuota ornamentika, šiuolaikinis siluetas. Stengdamosi iki galo užčiuopti jaunimo mados pulsą, dizainerės bendradarbiavo su jaunesne karta, 20–25 m. būsimais profesionalais – studentais. Prie kolekcijos kūrimo prisidėjo jaunosios kartos dizaineriai Toma Brazdžiūtė, Augustinas Paukštė ir Elmira Asadulajeva.

Kurdamos drabužius J.Rimkutė ir I.Ševiakovaitė tarėsi su tautinio kostiumo specialiste, dizainere Danute Keturakiene, padėjusia atrinkti tautinius raštus, spalvų derinius. Parodoje išvysime ir D. Keturakienės šiai kolekcijai siūtus moteriškus paltukus, kuriems dizainerė taikė austinius audinius bei  Dai­nų šven­tei pri­sta­ty­tus raš­tus – Su­val­ki­jai bū­din­gas le­li­jas tam­siai mė­ly­na­me fo­ne ir žemaitiškus dryžius.

Dizainerės džiaugiasi sėkmingai pabaigusios kūrybinį procesą – visa, kas buvo idėjos, t.y. eskizai, gulė į formas ir atgimė drabužiuose bei aksesuaruose: tai kostiumai vaikams, jaunimui, suaugusiems, vyriškos šiaudinės skrybėlės, apjuostos tautine juostele, lietuviškais raštais margintos petnešos, šalikėliai, peteliškės bei iš austinio audinio siūtos rankinės.  Kūrėjos sau pažada spėti vasarai tiražuoti pasirinktus kolekcijų modelius ir pasiūlyti savo klientams bei gerbėjams šiais rūbais, kuriuos ne tik patogu, bet ir smagu dėvėti, pasipuošti Dainų šventėje. Dizainerės jaučia, kad lietuvių tautinio drabužio įkvėptos kolekcijos projektas yra ne vienerių metų, džiaugiasi gera pradžia ir tiki, kad ilgainiui Lietuvos ir užsienio miestų gatvėse bus smagu sutikti praeivius, dėvinčius moderniais motyvais dekoruotus drabužius.

Lietuvos dainų šventė – svarbiausias šalies kultūros įvykis, jungiantis visas kartas ir visus žmones, stiprinantis šalies tapatybę ir garsinantis jos vardą pasaulyje. Šalies tautines dainas, šokius, ansamblių, pučiamųjų orkestrų, kanklių muzikos ir teatro programas, amatus pristatantys atlikėjai 2014 m. liepos 2–6 d. Vilniuje ištars „Čia – mano namai“. Birželio 28 d. Kaune, Dainų slėnyje, vyks Dainų šventės 90-mečio minėjimas.