'  |   Liepos 6 d. 19 val. Švenčionyse prie Bėlio ežero vyks dainų ir šokių ansamblių šventė „Lietuva – mūsų namai“.

Liepos 6 d. 19 val. Švenčionyse, Dainų slėnyje prie Bėlio ežero, vyks dainų ir šokių ansamblių šventė „Lietuva – mūsų namai“. Teatralizuotame koncerte – kelionėje per Lietuvą – visomis lietuviškomis tarmėmis žiūrovus sveikins, tautiniais kostiumais, dainomis ir šokiais lietuvių tautinės kultūros įvairovę atskleis per 800 dainininkų, muzikantų ir šokėjų.

Šventėje, kurią rengia Švenčionių r. savivaldybė ir Lietuvos liaudies kultūros centras, dalyvaus Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“, Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis, liaudiškų šokių grupės „Jievaras“ ir „Joris“, liaudiškos muzikos kapela „Jaunimėlis“, šokių ansambliai „Vilniaus Pynimėlis“ ir „Skalsa“, dainų ir šokių ansambliai „Šviesa“ ir „Voruta“ iš Vilniaus, šokių grupė „Ratava“, dainų ir šokių ansambliai „Nemunas“ ir „Žilvitis“ iš Kauno, dainų ir šokių ansamblis „Pynimėlis“ iš Panevėžio, dainų ir šokių ansamblis „Jūra“ iš Tauragės, liaudies meno studiją „Dainava“ iš Alytaus, šokių ir dainų ansamblis „Vieversa“ iš Utenos, dainų ir šokių ansamblis „Mastis“ iš Telšių bei ansambliai „Aukštaitija“ ir Aukštaitukas“ iš Švenčionių.

Renginį vainikuos 21 val. giedama „Tautiška giesmė“ – tūkstantinė minia prie Bėlio ežero dalyvaus jau nuo 2009 m. rengiamoje visuotinėje akcijoje „Tautinė giesmė aplink pasaulį“.

Šventė Švenčionyse ne tik pradžiugins žiūrovus, bet ir  padės meno kolektyvams geriau pasirengti jubiliejinei Lietuvos dainų šventei, vyksiančiai Vilniuje  2014 m. birželio 28 – liepos 6 d.