'  |   Dainų šventės pradžią skelbs Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Jau šiandien Dainų šventės renginiams bus duotas oficialus startas. 12.45 val. sostinės S. Daukanto aikštėje iškilmingos ceremonijos metu bus pakelta Dainų šventės vėliava, susirinkusius pasveikins ir oficialią Dainų šventės pradžią paskelbs Dainų šventės globėja šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ketvirtadienio popietę šventės rengėjai kvies prie Valdovų rūmų, kur įsikurs Vaikų tradicinių amatų miestelis, o 16 val. Taikomosios dailės muziejuje bus atidaryta Liaudies meno paroda „Pasaulis – namuose“. Šios dienos renginius vainikuos 22 val. Kalnų parke prasidėsiantis vienas spalvingiausių Dainų šventės renginių – Ansamblių vakaras „Krantai Nemunėlio“.

Liepos 3-5 dienomis pirmą kartą Dainų šventės istorijoje veiksiantis Vaikų tradicinių amatų miestelis mažus ir didelius kvies išbandyti senuosius menus ir amatus. Daugiau nei 30 liaudies meistrų iš visos Lietuvos įsikurs prie Valdovų rūmų, kur lauks šeimų ir mokyklinio amžiaus vaikų. Čia apsilankiusieji išvys ne tik kaip gimsta tradiciniais ornamentais puošti margučiai, verbos, meniški kalvių darbai ar kaip iš medžio trinkos išdrožiami nuostabūs kūriniai, bet ir patys galės išbandyti amatus. Be to, visi bus kviečiami prisijungti prie bendro projekto – šiaudų sodo, namų simbolio – kūrimo. Kūrybinių dirbtuvių metu kiekvienas galės suverti po mažą detalę, o jas visas į vientisą kūrinį sujungti padės meistrai.

16 val. Taikomosios dailės muziejuje duris atvers Liaudies meno paroda „Pasaulis – namuose“, veiksianti iki rugsėjo 15 dienos. Tradicinę parodos ekspoziciją sudarys per pastaruosius penkerius metus sukurti liaudies dailės darbai, kuriuos pristato apie pusė tūkstančio meistrų iš visos Lietuvos. Lankytojus pasitiks ir „virtualių namų“ vaizdo projekcija, leisianti nors trumpam nusikelti į senuosius lietuviškus namus.

Leidžiantis saulei, 22 val., daugiau kaip 4 tūkstančiai atlikėjų pakvies žiūrovus į Kalnų parką, kur beveik tris valandas truks kelionė Nemunu per visą Lietuvą. Ansamblių vakaro „Krantai Nemunėlio“ metu bus pristatytos visos Lietuvos etnografinių regionų dainos, šokiai ir papročiai, jiems atsiskleisti padės specialiai sukurta scenografija ir šiuolaikiniai technologiniai sprendimai.

Unikalų reginį, atspindintį dainų, tarmių, kostiumų, muzikos instrumentų, šokių ir žaidimų įvairovę ir savitumą kurs liaudies dainų ir šokių ansambliai, liaudies dainų atlikėjos Veronika Pavilionienė ir Rasa Serra, ansamblis ,,Sedula“ bei liaudiškos muzikos kapelų muzikantai. Kiekvienoje koncerto dalyje atsiskleis skirtingų etnografinių regionų – Dzūkijos, Aukštaitijos, Sūduvos, Žemaitijos ir Klaipėdos krašto – savitumai. Juos pristatys tarmiškai kalbančios poros, pasipuošusios regiono kostiumais, kiekvieno regiono speficiką pristatanti programa, kostiumai, regionui būdingi kūriniai. Visą pasirodymą sudarys 36 kūriniai, iš jų net 23 naujai sukurti šiai programai. Bendrą vaizdą sustiprins projekcijos, šviesos ir lazerių efektai. Šventės kulminacija taps visų drauge atliekama daina „Kur giria žaliuoja“ ir daugiau kaip tūkstančio šokėjų šokama „Paskutinė polka“.

Vilniečiai ir miesto svečiai informacijos apie Dainų šventės renginius gali gauti Katedros aikštėje šalia Gedimino paminklo liepos 2-5 d. nuo 10 iki 15 val. veikiančioje informacijos palapinėje. Čia mobiliojoje „Ticketpro“ bilietų kasoje prekiaujama bilietais į šventės renginius, taip pat galima įsigyti autentiškais raštais puoštų šventės suvenyrų – nuo raštuotų marškinėlių ir kojinių iki tautine juostele puoštų skrybėlių ir austinių tautiniais raštais puoštų krepšių. Organizatoriai primena, kad skėčių į Ansamblių vakaro ir kitus koncertus įsinešti negalima.

Dainų šventė – svarbiausias šalies kultūros įvykis, jungiantis visas kartas ir visus žmones, stiprinantis šalies tapatybę ir garsinantis jos vardą pasaulyje. Šalies tautines dainas, šokius, ansamblių, pučiamųjų orkestrų, kanklių muzikos ir teatro programas, amatus pristatantys atlikėjai 2014 m. liepos 2–6 d. Vilniuje ištars „Čia – mano namai“. Šventė taip pat pakvies dalyvauti įvairiose pramogose, išbandyti senuosius amatus. Įžanga į Lietuvos dainų šventę tapo liepos 2 dieną sostinės Katedros aikštėje surengtas koncertas „Dainos namai“.