'  |   Dainų šventės atidarymo koncertas pakvies į „Dainos namus“

Šiandien prasideda šalies sostinę ir visą Lietuvą dainomis užliesianti jubiliejinė Dainų šventė. Jau 21 val. Vilniaus Katedros aikštėje prasidėsiantis lietuviškai dainai skirtas koncertas „Dainos namai“ pakvies įsitraukti į tradicijų sūkurį ir kartu dainuoti gerai žinomas liaudies dainas ar skirtingų laikmečių bei žanrų populiariuosius kūrinius.

Mišrūs chorai „Jauna Lietuva“, „Polifonija“, liaudiškos muzikos kapelija „Sutaras“, ekspresyvios folkroko muzikos grupė „Žalvarinis“, Veronika Povilionienė kartu su grupe „Blezdinga“, atlikėjai Skirmantas Sasnauskas ir Vita Rusaitytė bei bardas Domantas Razauskas – tai tik keli vardai, kurie dainomis kvies sugrįžti visus namo. Pustrečios valandos truksiantis koncertas, režisuojamas Valentino Masalskio, suvirpins net ir kiečiausias širdis.

Koncerto simboliu taps virtualus paukštis: sklęsdamas didžiuliame ekrane, jis lydės per visą koncertą ir kvies pažinti Lietuvos regionų simbolius, dainų savitumą ir grožį. Tame pačiame ekrane besisukantys titrai primins kiekvienam koncerto žiūrovui naujas ir seniai primirštas lietuviškas dainas. Tiek jaunus, tiek ir vyresnius nustebins Dainų šventės atidarymo koncerto pabaigoje ryškiausiomis spalvomis pasipuošianti katedros varpinė – ją nušvies įspūdinga Dainų šventę simbolizuojančio Dainų medžio trimatė projekcija.

Šiemet Dainų šventės organizatoriai itin daug dėmesio skiria tautiniam kostiumui ir tautiniams raštams. Jau liepos 3 d. rytą Mindaugo tiltas vilniečius ir miesto svečius pasitiks apgaubtas tradiciškai išmargintu rankšluosčiu, o vakarais ant Katedros varpinės sužibs tautinių raštų šviesų instaliacijos.

Kasdien, iki pat Dainų šventės pabaigos, nuo 10 iki 23 val. šventinę nuotaiką kurs ir Bernardinų sodo centrinis fontanas, kas valandą grosiantis dainas iš Dainų šventės repertuaro: J. Gudavičiaus „Kur giria žaliuoja“, N. Sinkevičiūtės „Jau saulelę“, V. Stanaičio „Linksmuosius dūdorius“, J. Baltramiejūnaitės „Žemaičių galiopą“ ir kanklių muzikos improvizaciją, pereinančią į smagią styginių instrumentų kapelos atliekamą polką. Nuo 22 val. iš fontano sklindančias melodijas puoš ir šviesos efektai.

Vilniečiai ir miesto svečiai informaciją apie visus Dainų šventės renginius gali gauti Katedros aikštėje, šalia Gedimino paminklo, liepos 2–5 d. nuo 10 iki 15 val. veiksiančioje Dainų šventės informacijos palapinėje. Čia bus galima ne tik susipažinti su Dainų šventės programa, bet ir įsigyti bilietų į renginius mobiliojoje „Ticketpro“ bilietų kasoje. Informacijos centre taip pat bus prekiaujama autentiškais raštais puoštais šventės suvenyrais – nuo raštuotų marškinėlių ir kojinių iki tautine juostele puoštų skrybėlių ir austinių tautiniais raštais puoštų krepšių.

Dainų šventės atidarymo koncertas „Dainos namai“ – nemokamas. Bilietai į kitus jubiliejinės Dainų šventės renginius parduodami „Ticketpro“ kasose ir internetu: http://www.ticketpro.lt/jnp/dainu2014/index.html